کود گوگرد مایع ایرامون

کود مایع

116,000تومان
2 تا 3 روز دیگر
عدم موجودی در انبار
2 تا 3 روز دیگر

کود بور استار لارا یک لیتری

کود مایع

275,000تومان
پک کود اکسیر رشد یک و دو یک لیتری نهان اکسیر
عدم موجودی در انبار
عدم موجودی در انبار
در انبار(موجود)

کود فسفر مایع ایرامون

کود مایع

122,000تومان
عدم موجودی در انبار
نمایش 1 تا 20 از 125 (7 صفحه)

کود مایع

کود مایع ترکیبی از مواد معدنی و شیمیایی است که در فرآیند کارخانه ای به صورت مایع تولید و عرضه می شود. کود کشاورزی به صورت کلی به سه نوع جامد، مایع و پودری تولید و به بازار عرضه می شود. کودهای کشاورزی برای تامین مواد مغذی خاک کاربرد دارند. یکی از پر مصرف ترین و پر کاربرد ترین نوع از کود کشاورزی، کود مایع است. کودهای مایع به دلایل مختلفی از جمله استفاده آسان، اثر گذاری سریع و انواع مختلف شان، در اغلب صنایع کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند. ما در مجموعه سپانه انواع مختلفی از کود های مایع با برند های مختلف و کاربرد های متنوع را برای عرضه به شما عزیزان فراهم کرده ایم. با ما همراه باشید تا با ویژگی ها، نحوه مصرف و انواع کودهای مایع آشنا شویم. 

  
  

کود مایع چیست؟

کود مایع ترکیبی از مواد معدنی و شیمیایی است که در فرآیند کارخانه ای به صورت مایع تولید و عرضه می شود. این کود ها علاوه بر مواد مغذی و مکمل های کمیاب خاک، می توانند دارای ادجوانت‌‌ها، حشره کش ها، قارچ کش ها و از بین برنده علف های هرز باشند. به طور مثال از ترکیبات کود کشاورزی مایع میتوانیم به: آمونیاک مایع بدون آب، آمونیوم ها، کودهای نیتروژن دار و آمونیاک آبی اشاره کنیم. کودهای مایع کامل که توسط سپانه عرضه می شوند، شامل فرمولاسیون ترکیبی با عناصری مثل پتاسیم، فسفر و نیتروژن هستند که تمام نیاز های گیاه را برطرف خواهند کرد.
  

انواع کود مایع

کودهای مایع انواع بسیار متفاوتی در بازار دارند. در ادامه به برخی از پر فروش ترین و پرکاربرد ترین کودهای مایع موجود در بازار اشاره خواهیم کرد:
  • کود مایع ریز مغذی:
این نوع کود مایع حاوی ریز مغذی های مورد نیاز برای رشد گیاه است. عناصری مانند روی، بور، منیزیوم، آهن و... که هر یک کاربرد خاص خودشان را برای رشد گیاه دارند. این کود ها با تنظیم pH خاک باعث افزایش بهره وری و جذب بهتر مواد معدنی توسط گیاه خواهند شد. 
  • کود مایع ضد تنش:
همانطور که میدانید ممکن است خاک به دلیل استرس های محیطی یا بافت نامناسب خاک، بهره وری مناسب را نداشته باشد. کود های مایع ضد تنش، حاوی مواد آلی و نیتروژن است که به گیاه کمک میکند در طول زمستان و حمله آفات مقاومت کند.
  • کود مایع محرک رشد:
کود های مایع محرک رشد، برای بهبود سبزینگی گیاه در شرایط سخت کاربرد دارد. این کود حاوی مواد آلی و اسید هیومیک است و علاوه بر بهبود ساختار خاک، باعث بالابردن کیفیت گیاه خواهد شد. 
علاوه بر این ترکیبات تک عنصر، امروزه کودهای ترکیبی متشکل از دو یا سه عنصر غذایی گیاهی ضروری در نسبت های مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند. هر یک از ترکیبات می توانند کاربرد های استراتژیک مخصوصی داشته باشند و باید با توجه به نیازهای گیاه، چرخه و فرآیند رشد گیاه استفاده شوند.تاریخچه استفاده از کود مایع 

استفاده از کودهای ترکیبی که حاوی ریز مغذی های مورد نیاز گیاه نیز هستند، از سال 1966 در صنعت کشاورزی شروع شد. ما امروز پس از گذشت سالها با عرضه بهترین نوع از کود کشاورزی مایع در کشور عزیزمان ایران، در این صنعت پیشرو هستیم. شما با مراجعه به دسته بندی های مختلف موجود در وبسایت می توانید انواع کود کشاورزی مایع که توسط سپانه با بهترین فرمولاسیون عرضه می شوند را مشاهده کنید.

نحوه عملکرد کود کشاورزی مایع

کود مایع بر خلاف کود های جامد، به سرعت توسط گیاه جذب می شود. از همین رو به عنوان موثر ترین کود (با عملکرد سریع) کاربرد دارند. این کود ها بهترین گزینه برای گیاهان گلدانی و آپارتمانی هستند. کودهای مایع حاوی مقادیر بالایی از مواد مغذی مانند نیتروژن، فسفات، آمونیاک و پتاسیوم هستند. از آنجایی که کود های مایع به سرعت توسط خاک جذب شده و به ریشه گیاه می رسند، باید در مقدار مصرف و نحوه مصرف آن دقت کنید. چراکه مصرف بیش از اندازه این مواد مغزی میتواند باعث سوختن ریشه و از بین رفتن گیاه شود. مزایای استفاده از کود مایع

هنگامی که میخواهید بین کود های پودری، جامد و مایع انتخاب کنید، مهمترین نکته ای که باید به آن توجه شود، میزان و سرعت جذب مواد مغذی مورد نیاز گیاه است. مهمترین مزایایی که کود کشاورزی مایع نسبت به کودهای جامد دارد، سرعت نفوذ بالای آنها است. در ادامه به برخی از مزایای کلیدی کود کشاورزی مایع اشاره خواهیم کرد:
  • استفاده از کود مایع بسیار مقرون به صرفه است. چراکه این کود ها در مدت زمان کم، نیاز گیاه را به صورت کامل برطرف می کنند.
  • استفاده از کود کشاورزی مایع بسیار آسان است و به نیروی کار زیاد و تجهیزات خاصی نیاز ندارد. این کود به صورت یکسان و مساوی در سطح خاک پخش شده و تمام مواد مغذی را به گیاهان، درختان و محصولات کشاورزی می رساند.
  • مهمترین مزایای کود کشاورزی مایع اثر گذاری سریع آن است. این کود بلافاصله بعد از نفوذ به خاک کار خود را آغاز کرده و شما می توانید نتایج را روی گیاه مشاهده کنید.
  • کود کشاورزی مایع باعث کاهش آلودگی های موجود در خاک و رشد بهتر ریشه و راندمان گیاه خواهد شد.
  • این کود با افزایش مقامت گیاه در برابر شرایط نا مساعد جوی میشود. از همین رو گیاه در زمستان مقاومت و استحکام بیشتری خواهد داشت.
  • کود های مایع حاوی مواد آلی و معدنی مفید برای رشد، افزایش راندمان و عملکرد گیاه است. 

نحوه و مقدار مصرف کود مایع

به صورت کلی، زمانی که گیاهان و محصولات کشاورزی در حال رشد هستند، کود کشاورزی باید با توجه به نیاز ها، چرخه رشد گیاه، نوع گیاه و نظر کارشناس مصرف شوند. معمولا کودهای کشاورزی مایع را 2 بار در طول فصل رشد گیاه مصرف می‌ کنند. باید به این نکته دقت کنید که کود های مایع خیلی سریع تر از کود های گرانوله و جامد تاثیر گذاری خود را شروع می کنند. سرعت جذب سریع، آنها را به کود های کشاورزی ایده آل برای تامین سریع مواد مغذی خاک تبدیل می کند. برای انتخاب دوز مصرف و نوع کود می توانید با کارشناسان سپانه در ارتباط باشید.