سی استار اف | Seastar-F مایع 1 لیتری

کود جلبک دریایی

880,000تومان

کود استیمپلکس (جلبک دریایی) یک لیتری

کود جلبک دریایی

695,000تومان

کود وکسال آسکوفول یک لیتری

کود جلبک دریایی

990,000تومان
فروش ویژه
-8%

کود آلگا پلاس مایع (جلبک دریایی) الفر یک لیتری

کود جلبک دریایی

840,000تومان 910,000تومان
عدم موجودی در انبار
2 تا 3 روز دیگر
فروش ویژه
-8%
2 تا 3 روز دیگر

کود بیو 20 ماکرو با جلبک 1 لیتری

کود جلبک دریایی

0تومان
عدم موجودی در انبار
عدم موجودی در انبار

مارمارین | Marmarine مایع 1 لیتری

کود جلبک دریایی

0تومان
عدم موجودی در انبار

سوپر فیوتاپ | Super futop مایع 1 لیتری

کود جلبک دریایی

0تومان
عدم موجودی در انبار
نمایش 1 تا 12 از 12 (1 صفحه)

کود جلبک دریایی

کود جلبک دریایی سرشار از ریزمغذی ها از جمله فسفر، کلسیم، منیزیم، پتاسیم و هورمون‌های رشد است لذا در تحریک جوانه‌زنی، افزایش سبزینگی و فتوسنتز، ایجاد گل، افزایش باروری گیاه، افزایش خاصیت انبار داری محصول و افزایش اندازه و کیفیت محصول نقش چشم گیری دارد.  جلبک دریایی یک گیاه دریایی است که در اقیانوس ها، رودخانه‌ ها، دریاچه ها و دیگر آب‌ ها رشد می‌کند و اگر در حجم زیاد، برداشت شود به سرعت، مجددا رشد خواهد کرد، بنابراین جلبک‌ ها از نظر زیست محیطی، پایدار هستند و تأثیر مثبتی بر چرخه CO2 در اکوسیستم می‌گذارند. کود حاصل از جلبک دریایی نوعی کود ارگانیک است که در گونه‌هایی مانند Ascophyllum nodosum و Fucus vesiculosus یافت می‌شود. غلظت‌‍‌ های بالایی از مواد معدنی و هورمون‌ های گیاهی در جلبک‌ های دریایی یافت شده است لذا  می‌توانند به عنوان یک کود زیستی، جایگزین پایداری برای کودهای شیمیایی تبدیل شوند.

با توجه به ارگانیک بودن این کود می‌ توان آن را به‌ عنوان یک نوع کود ارگانیک معرفی کرد، پس برای افزایش حاصلخیزی خاک و کمک به رشد گیاهان بسیار موثر است. کود جلبک دریایی به شکل پودری یا مایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته کودهای مایع جلبک دریایی محبوب تر هستند و در بیشتر موارد کودهای مایع در مقایسه با جامد نتایج سریع‌ تری ارائه می‌دهند، به این دلیل است که کودهای جامد ابتدا باید تجزیه شده و به حالت محلول درآیند تا گیاهان بتوانند آنها را جذب کنند، در حالی که کودهای مایع به راحتی قابل مصرف هستند. کود پودری و کود مایع جلبک دریایی هر دو در مقادیر مناسب و در زمان معین، مورد نیاز همه گیاهان هستند. این نوع کود ارگانیک برای رشد گیاه مزایای ارزشمندی را فرآهم می‌آورد.
 مهم ترین فواید کود جلبک دریایی 

 • جلبک دریایی نقش به‌سزایی در افزایش رشد و عملکرد گیاه دارد و به عنوان یک تهویه کننده خاک شناخته می‌شود: جلبک‌های دریایی غنی از ترکیبی به نام آلژینات هستند و زمانی که اسید آلژینیک با یون های فلزی موجود در خاک پیوند برقرار می‌کند، ساختار کلی خاک بهبود یافته و در عین حال، هوادهی طبیعی آن را فراهم می‌سازد.
 • استفاده از کود جلبک دریایی می تواند فعالیت آنزیم و فعالیت میکروبی خاک را القا دهد و در نتیجه باعث بهبود کیفیت خاک شود: جامعه میکروبی جزء مهمی از اکوسیستم خاک است و به عنوان محرک اصلی سلامت و کیفیت خاک شناخته شده است. موجودات زنده خاک مسئول بسیاری از عملکردهای حیاتی اکوسیستم و فرآیندهای بیولوژیکی ضروری در خاک می‌ باشند، مانند چرخه مواد مغذی، حذف سموم، تجزیه مواد آلی و تشکیل خاکدانه های خاک، علاوه بر این موارد میکروارگانیسمهای موجود در خاک نقش مهمی در تقویت رشد گیاه دارند. اگرچه پیوندهای پنهان بین جوامع میکروبی خاک و اکوسیستم خاک هنوز به خوبی درک نشده است اما اثرات متقابل بین نوع کود، تنوع و فراوانی جوامع میکروبی خاک و کیفیت گیاه مشاهده شده است.
 • کود جلبک دریایی از گیاهان در شرایط تنش زیستی و غیرزیستی محافظت می‌کند و مقاومت گیاه را در برابر آفات و بیماری‌ها افزایش می‌دهد.
 • کود جلبک دریایی سرشار از ریزمغذی ها از جمله فسفر، کلسیم، منیزیم، پتاسیم و هورمون‌های رشد (مانند اکسین ها و سیتوکینین ها) است لذا در تحریک جوانه‌زنی، افزایش سبزینگی و فتوسنتز، ایجاد گل، افزایش باروری گیاه، افزایش خاصیت انبار داری محصول و افزایش اندازه و کیفیت محصول نقش چشم گیری دارد. 


سه گروه رایج هورمونی در جلبک دریایی

 • اکسین ها که در مریستم انتهایی گیاهان تولید می شوند. آنها مسئول تقسیم سلولی، رشد و تمایز سلولی هستند. همچنین این هورمون ها می‌توانند بر افزایش طول ریشه و انشعابات جانبی ریشه ها تأثیر بگذارند .
 • سیتوکینین ها عمدتاً در ریشه ها تولید می شوند، این هورمون از طریق آوندهای چوبی به سمت بالا حرکت می کند و رشد جوانه ها را تقویت نموده و علائم پیری را کاهش می‌ دهند.
 • جیبرلین ها عموماً عمر کوتاهی دارند و در غلظت های بسیار کم یافت می‌شوند. جیبرلین ها میزان رشد ساقه را تعیین می کنند و بر رشد گل و میوه تأثیر می گذارند.


بهترین روش مصرف کود جلبک دریایی چگونه است؟

انواع کودهای جلبک دریایی را می توانید در خاک گلدان، گلخانه‌ ها یا روی برگ گیاهان استفاده کنید. بسته به مکانی که از این کودها استفاده می کنید، نتایج حاصله می تواند متفاوت باشد. محلول جلبک دریایی را می‌ توان به تنهایی یا همراه با سایر کودها مورد استفاده قرار داد. قبل از استفاده بررسی کنید که مواد مغذی و جلبک دریایی شما با هم سازگاری داشته باشند. اگر گیاهان شما ریشه ندارند یا ساختار ریشه کمی دارند، آن‌ها را به مدت 24 ساعت در محلول جلبک دریایی خیس کنید. هورمون‌ های موجود در جلبک دریایی ممکن است به تحریک ریشه ها برای رشد کمک کنند. جلبک دریایی را همچنین می‌توانید به صورت محلول پاشی روی سطح و زیر برگ‎ها اسپری نمایید. این کار نباید بیش از یک بار در ماه انجام شود. افزودن یک ماده همراه مانند ادجوانت ها برای کمک به پخش یکنواخت محلول روی سطح برگ کمک می کند. هنگام خرید کود جلبک دریایی، به مشخصات و ویژگی های آن توجه کنید. اگر سوالی در این زمینه دارید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
بهترین زمان مصرف کود جلبک دریایی چه موقع است؟

 • جوانه زدن بذر: 

بلافاصله پس از کاشت بذرها، می توانید آنها را با کود مایع جلبک دریایی اسپری کنید تا به جوانه زنی کمک شود. همچنین می توانید بذرها را قبل از کاشت، یک شب در محلول رقیق شده کود جلبک دریایی خیس کنید و سپس در زمین بکارید.

 

 • رشد ریشه نهال: 

مخلوط کردن کود جلبک دریایی در خاک نهال جوان می‌تواند منبع تغذیه برای میکروارگانیسم های مفید مورد نیاز گیاه را تأمین کند تا ترکیبات ضروری نیتروژن را سنتز کنند. این به نوبه خود، ریشه زایی جدید در طول فصل رشد را تحریک می‌کند.

  

 • زمان انتقال نهال به خاک دیگر: 

اگر یک توده ریشه را از ظرفی به ظرف دیگر یا از یک زمین باغی به زمین دیگر منتقل کردید، روی ریشه را با کود مایع جلبک دریایی اسپری کنید. همچنین کمپوست کود جلبک دریایی را با خاک جدید مخلوط کنید تا رشد نهال جوان، تقویت شود.

  

 • محلول پاشی در طی فصل رشد: 

کود مایع جلبک دریایی می تواند به روش محلول پاشی، مستقیماً روی برگ‌ها تأثیر بگذارد. در بیشتر گونه‌های گیاهی، تغذیه از طریق برگ، نسبت به تغذیه از طریق ریشه، موثرتر است. این روش می تواند برای گیاهان کشت شده در خاک های رسی متراکم که جذب مواد مغذی در آنها مشکل است، مناسب تر باشد.