آنتی پیت | Antipit یک لیتری
آنتی پیت | Antipit یک لیتری

آنتی پیت | Antipit یک لیتری

101002
برند: IFTC

بررسی اجمالی

علیرغم آنکه اکثر خاک‌های ایران آهکی است، کمبود کلسیم به فراوانی در محصولات زراعی و باغی ایران دیده می شود. علت این پدیده حرکت کُند کلسیم در آوند آبکش است. به عبارتی کلسیمی که جذب آوند چوبی شده به دلیل حرکت کند در آون...
فروشنده : فروشگاه سپانه
موجودی: در انبار
159,000تومان

علیرغم آنکه اکثر خاک‌های ایران آهکی است، کمبود کلسیم به فراوانی در محصولات زراعی و باغی ایران دیده می شود. علت این پدیده حرکت کُند کلسیم در آوند آبکش است. به عبارتی کلسیمی که جذب آوند چوبی شده به دلیل حرکت کند در آوند آبکش انتقال مجدد آن در گیاه با اختلال روبرو شده و کمبود آن به ویژه در میوه ها رخ می دهد.

کلسیم از مهمترین عناصر موثر در افزایش شاخص های یکفی و طول دوره انبارداری محصولات زراعی، باغی و گلخانه ای می باشد. کمبود کلسیم در گیاه موجب پیدایش عوارض و نارسایی های شدید فیزیولوژیک گیاهی همچون لکه تلخی، پوسیدگی گلگاه گوجه‌فرنگی و غیره می‌گردد.

آنتي پيت کلات آلی مونوکربوکسیل کلسیم می باشد که به علت همراهی عنصر کلسیم با بر موجب جابجایی سریع کلسیم در آوندهای آبکش گیاهی می شود. از سوی دیگر قندهای پلی ساکارید و ویتامین های نوع B موجود در آنتی پیت موجب ایجاد انرژی فراوان در گیاه شده که در فرآیند انتقال کلسیم در گیاه بسیار موثر می باشند.


نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید